זכויות רפואיות

טופס 250

טופס בל 250 הוא למעשה בקשה למתן טיפול רפואי לנפגע עבודה, במקרים של עובדים שכירים שנפצעו בתאונת עבודה. כדי שהטופס יהיה תקף בקופת חולים, יש צורך בחתימת המעסיק. חתימתו של המעסיק על הטופס היא למעשה הכרתו בכך שמדובר בתאונת עבודה.

 

 

בטופס יש למלא את הפרטים של המעסיק, כולל מספר תיק ניכויים, את הפרטים האישיים של נפגע העבודה, את הפרטים של התאונה, תאריך, מקום ותיאור התאונה בין היתר, וגם את הפרטים של קופת החולים ואבחנת הרופא. חשוב לפרט בהרחבה בסעיף תיאור התאונה ולשים לב לניסוח, בייחוד כשהמעסיק ממלא את הטופס.

 

 

יש לתת לרופא בקופת החולים את הטופס ולקבל תעודה רפואית לנפגע בעבודה, שהיא למעשה אישור מחלה לתאונת עבודה. לאחר קבלת הטופס החתום, קופת חולים מחויבת להעניק את כל הטיפולים הרפואיים הדרושים.

 


טופס 250 אינו מהווה אישור שהתאונה מוכרת כתאונת עבודה, לשם כך, יש להמתין להחלטתו של המוסד לביטוח לאומי. יחד עם זאת, הטופס עשוי לסייע בהוכחה שהתאונה היא תאונת עבודה. כמו כן, לאחר תאונת עבודה, כדאי ללכת לרופא בשל כל בעיה רפואית, לציין שהבעיה נגרמה בעקבות פגיעה בעבודה ולתעד הכל.

 


בנוסף, במקרה של תאונת עבודה, צריך למלא טופס תביעה לדמי פגיעה, שאותו צריך להגיש לביטוח לאומי כדי לקבל הכרה שזו תאונת עבודה, ולצרף אליו תעודת מחלה ומסמכים רפואיים מהרופא ומבית החולים. יש להחתים את המעסיק גם על טופס תביעה לדמי פגיעה, ובמידה שהמעסיק לא מוכן לחתום, צריך ליידע את המוסד לביטוח לאומי על כך.

 

לאחר הגשת תביעה לדמי פגיעה בצירוף טופס בל 250, המוסד לביטוח לאומי יזמן את התובע לועדה רפואית וייקבעו אחוזי נכות בהתאם לפגיעתו.

 

 

טופס 250 - צילום מוקטן

 

 

להורדת טופס בל 250

 

טפסים נוספים של ביטוח לאומי להורדה

 

 

למידע נוסף אודות טופס 250 מלאו שם וטלפון באתר או התקשרו עכשיו 5520*מכתבי תודה

"הרבה ברכות, הרבה תודות, על הליווי הצמוד והמקצועיות, העצות ההדרכה והמסירות... … מוטי דוידי

לכל המכתבים