סיעוד

חוק סיעוד של הביטוח הלאומי מיועד עבור קשישים שאינם מסוגלים עוד לטפל בעצמם ולתפקד באופן בסיסי בחיי היום יום.

 

חוק זה מאפשר קבלת מטפלת סיעודית במימון הביטוח הלאומי, משרד הרווחה ומשרד הבריאות. כדי לקבל סיוע סיעודי צריך תושב ישראל בגיל הפרישה לעמוד בכמה קריטריונים: 


  • במידה שהמבקש נתמך על קצבה, ייאלץ לוותר על קצבה זו כדי לקבל קצבת סיעוד (למשל: קצבת שר"ם - קצבה לשירותים מיוחדים לנכים קשים).
  • תפקוד מוגבל - המבקש זקוק לעזרה צמודה כדי לבצע פעולות יומיומיות.
  • מגורים בבית פרטי או בדיור מוגן. במידה שהמבקש מתגורר במוסד כמו בית אבות / דיור מוגן, לא יהיה זכאי לקצבה.
  • המבקש לא יעבור תקרת הכנסה מסוימת, הנקבעת על פי המדינה.

 

מהן פעולות היום-יום המצדיקות עזרה סיעודית? להתלבש, להתרחץ, לאכול, טיפול בהפרשות, הליכה בבית ו/או ליווי מחוץ לבית (למשל, ביקור אצל רופא). כמו כן, אדם שזקוק להשגחה ביתית למען בטיחותו או בטיחותם של הסובבים אותו, גם הוא זכאי לעזרה סיעודית לפי חוק הסיעוד.

 

מקרים לדוגמה:

1. ש.א, רופא מאזור

קטגוריה: משרד הבריאות- חוק סיעוד

אימי נכנסה לבית אבות סיעודי ושילמתי עבורה מדי חודש 4,500 ₪ על פי קביעת משרד הבריאות.
אחרי טיפול של חברת זכותי אני משלם היום רק 850 ₪ בנוסף לטיפול המסור והמהיר גם נחסכו ממני 3,650 ₪ כל חודש למשך כל חייה של אימי.

 

2. פ.ג, עצמאית מראש העין
קטגוריה: חברות ביטוח, ביטוח לאומי- סיעוד, פטור ממס

בעלי חלה במחלת האלצהיימר וההתמודדות עם המציאות החדשה הייתה קשה מאוד. כשניסיתי לטפל בקבלת סכומים מחברת הביטוח נתקלתי באטימות מצד הפקידים ולבסוף נענתי בשלילה. פניתי לאלון מחברת זכותי אחרי שכבר התייאשתי מנסיונותי וסוף סוף נתקלתי באוזן קשבת.
אלון ניתח את המצב, האיר את תשומת ליבי לזכויות שלא ידעתי עליהם כגון פטור ממס הכנסה, קצבת סיעוד מביטוח לאומי ואף גילה כי ישנם עוד שני ביטוחים שלא ידעתי שהם קיימים בכלל.
כיום אנו מקבלים עזרה מביטוח לאומי, פטור ממס הכנסה ומדי חודש נכנסים לחשבון הבנק שלנו 10,400 ₪.אנחנו יכולים לעזור לך לקבל את מה שמגיע לך.

רוצה לדעת כמה כסף מגיע לך?

חייגו 5520* מכל טלפון או צרו קשר דרך האתר.