זכויות רפואיות

תשישות כרונית - המחלה והפיצוי

תשישות כרונית, הידועה בשמה הלועזי CFS (קיצור של תסמונת תשישות כרונית, Chronic Fatigue Syndrome), יכולה להשבית את תפקודו של כל אדם. התסמין העיקרי למחלה הוא עייפות קיצונית המונעת מהחולה לעשות פעולות יומיומיות בסיסיות.

 

על מנת לקבל אבחון, העייפות צריכה להמשך 6 חודשים או יותר. כמו כן, העייפות איננה קשורה למאמץ פיזי ואינה משתפרת בעקבות מנוחה. 

 

סימפטומים נפוצים של CFS: 

  • בעיה בריכוז או בזכרון
  • כאבי שרירים
  • כאבי ראש
  • בעיות שינה
  • תשישות מוגברת ותחושה לא נעימה לאחר מאמץ פיזי או מנטאלי
  • כאבי גרון

 

הגורם למחלה עדיין לא ידוע, אם כי יש חוקרים החושדים שהגורם הוא נגיף ההרפס. ישנם חולים המחלימים ממחלה זו תוך כמה חודשים או כמה שנים, וישנם חולים שחיים עם המחלה תקופה ארוכה מאוד.

 

מרבית החולים מדווחים שהמחלה החלה אצלם בפתאומיות או לאחר שחלו במחלה כגון שפעת.  תשישות כרונית נפוצה במיוחד אצל נשים בשנות ה-40 וה-50, אך היא יכולה לתקוף כל אחד ואחת. 

 

נכון להיום, אין מרפא לתשישות כרונית. אין טיפול כללי למחלה אלא מטפלים בסימפטומים, בין אם דרך רפואה קונבציונאלית או רפואה אלטרנטיבית. הטיפול לרוב יהיה לכאב ובעיות השינה. 

 

האם תשישות כרונית פוגעת ביכולתך לעבוד ולהשתכר?
האם המחלה  גרמה להפחתת שעות עבודה ופגיעה של מעל ל- 50% בשכר?
אם כן, ייתכן שמגיע לך כסף מביטוח לאומי ורשויות נוספות - ואנחנו נסייע לך למצות את זכויותיך הרפואיות.


חשוב לציין שחולה בתשישות כרונית  (CFS) שממשיך להשתכר כרגיל וללא פגיעה בשכר, כנראה אינו זכאי לקצבת נכות. חולה שסובל מליקויים נוספים זכאי בתנאים מסוימים לפטור ממס.

 

צרו קשר עם זכותי או התקשרו עכשיו 5520* לתיאום פגישת היכרות חינם וללא כל התחייבות!