זכויות רפואיות

פוליו - המחלה והפיצוי

 

הידבקות בנגיף הפוליו מתרחשת דרך מערכת העיכול, בעיקר לאחר שתיית מים מזוהמים. תחילה, הנגיף מתנהג כמו דלקת קרום המוח ורק בהמשך מופיע הסימפטום המאפיין את מחלת הפוליו: היחלשות השרירים.

 

הנגיף למעשה פוגע בעצבים שבהם תלויה התנועה של השרירים, ולאחר שהוא מתפרץ, מעבר להיחלשות השרירים, מופיע גם שיתוק. רבים מהחולים מתמודדים עם הסימפטומים של המחלה שנים רבות לאחר שהנגיף פורץ, ולעתים, ישנה גם החמרה במצבם, הבאה לידי ביטוי בשיתוק באיבר נוסף.

 

החמרה זו בחולי פוליו נקראת תסמונת הפוסט פוליו (PPS), ומעבר לשיתוק באיבר נוסף, היא עלולה לבוא לידי ביטוי בניוון שרירים, כאבי פרקים ועקמת בעמוד השדרה.

 

אחד מלקוחותינו, מ.ש, מורה מבאר-שבע, מספר:

"אני סובל ממחלת ה"פוליו" (שיתוק ילדים) עוד מהיותי ילד קטן. יום אחד קראתי כתבה בעיתון על חולה פוליו שקיבל מאות אלפי שקלים ממס הכנסה והחלטתי לפנות לחברה לסיוע בזכויות רפואיות".


"חבר שלי, גם הוא מורה, המליץ לי לפנות לחברת 'זכותי' שטיפלה בו בהצלחה בנושא צרידות. אחרי שנה וחודשיים, והתמודדות מול שבע ועדות רפואיות שעברתי, קיבלתי פטור ממס הכנסה רטרואקטיבית ולצמיתות השווה עבורי סכום של כ- 700,000 שקלים".

"אני חייב לציין את הטיפול המקצועי והקרוב מאוד לאורך כל התהליך, שבא לידי ביטוי הן בהדרכות לפני הועדות, הן בהמצאת חומר רפואי רלוונטי, והן בתזכורת לפני כל ועדה. ממש הרגשתי שלכל אחד מאנשי הצוות אכפת מהתיק שלי".

 

 

חלית בפוליו בעבר, או בן משפחתך חולה פוליו (שיתוק ילדים)? כנראה שמגיע לך כסף מן המדינה.


חוק הפוליו (חוק פיצוי לנפגעי פוליו) ישפיע באופן דרמטי על מצבך הכלכלי.
גם אם חלית בפוליו לפני שעלית לישראל, תוכל לקבל פיצוי כספי גדול.

 

בשנים האחרונות סייעה "זכותי" לאלפי חולי פוליו בישראל למצות את זכויותיהם.

 

כדי שפנייתך לא תידחה מסיבות בירוקרטיות, חשוב שמומחה לזכויות רפואיות יטפל בך. צרו קשר באתר או התקשרו עכשיו 5520* מכל טלפון, לתיאום פגישת היכרות חינם וללא כל התחייבות.