זכויות רפואיות

התקף לב והפיצוי

התקף לב, או בשמו המדעי "אוטם שריר הלב", הוא מקרה חירום רפואי המתרחש כאשר זרימת הדם אל הלב נחסמת לפתע. אם נתיב הזרימה של הדם אל הלב אינו מתפנה במהירות, שריר הלב מתחיל למות, ונוצר נמק בחלק הלב שממנו נחסם הדם. בימינו קיימים טיפולים נגד התקפי לב, אם כי הטיפולים יעילים רק בפרק הזמן המיידי לאחר האירוע.

הגורם השכיח ביותר להתקפי לב הוא טרשת נפוצה. הטרשת הנפוצה באה לידי ביטוי בסתימה של דפנות העורקים הכליליים (העורקים שתפקידם לספק דם טרי לשריר הלב). הסתימה נוצרת עקב הצטברות של כולסטרול ותאי דלקת על דפנות העורקים.

התקפי לב הם אחד הגורמים המובילים לתמותה בעולם המערבי כיום. מרבית התקפי הלב קורים לאחר גיל 45, אם כי גורמי סיכון שונים יכולים להשפיע על הסבירות ללקות בהתקף לב.

 

אם עברת התקף לב שפגע בפרנסתך, או שהתקף הלב אירע בגלל העבודה עצמה - אולי מגיע לך כסף.

הנה סיפורו של ד.צ., מאבטח מרמת השרון:
"במהלך עבודתי, עקב ויכוח קשה עם שותפתי לשמירה, הרגשתי לא טוב וקיבלתי התקף לב.
צוות חברת 'זכותי' טיפל במקרה מול ביטוח לאומי ומול מס הכנסה, ובמינימום השקעה מצידי הוכרה לי הנכות כתוצאה מהתקף הלב כנכות מעבודה. קיבלתי מענק חד פעמי של 70,000 ₪ ופטור ממס לתקופה של שנה, שחסך לי אלפי שקלים".גם אדם שעבר התקף לב, שבעקבותיו נפגעה יכולתו לעבוד ולהתפרנס - יכול לקבל פיצוי כספי נדיב ומכובד. התקף לב שאירע בעבודה או בגלל אירוע חריג בעבודה, יכול להיות מוכר כתאונת עבודה.

 

אם אתם מכירים קרוב משפחה או ידיד שעבר מקרה דומה, תוכלו לעזור לו.

פנו אל צוות "זכותי", נסייע לכם לברר אם מגיע לכם פיצוי - וניאבק איתכם כדי שתקבלו את הכסף המגיע לכם. צרו קשר לתיאום פגישה ראשונית חינם וללא  כל התחייבות!