זכויות רפואיות

אטקסיה - המחלה והפיצוי

אטקסיה טלאנגיאקטסיה, המכונה בקיצור AT, היא מחלה תורשתית נדירה הפוגעת במגוון מערכות בגוף. משמעות המונח "אטקסיה" היא "חוסר סדר". המצב בא לתאר הפרעות תיאום (קואורדינציה) בתנועות השרירים בגוף.

 

 

לפי העמותה הישראלית למאבק במחלת ה-AT, המחלה מוגדרת כ"נכות סומטית" - נכות הנגרמת כתוצאה ממחלה, או מתהליך הפוגע במערכת העצבים המרכזית וההיקפית, או במערכת שרירי השלד, תהליך הגורם לנכות תפקודית מתמשכת.

 

 

אטקסיה יכולה להעיד על בעיות במערכת העצבית בעקבות פגיעה במוח הקטן ("מוחון", או "צרבלום"), אך אטקסיה יכולה להיגרם ע"י סיבות אחרות, כגון פגיעה בעמוד השידרה או במערכת שיווי המשקל, הרעלה, סמים, אלכוהול, מחסור בויטמין B12 או תורשה.

 

 

מחלת הילדים A-T, ששמה המלא הוא "אטקסיה טלאנגיאקטסיה", היא תורשתית. התסמין הבולט של אטקסיה הוא חוסר יציבות בהליכה ובתנועה. הנפגע יכול לחוש סחרחורת, והוא מועד לנפילות. כמו כן, הנפגע יתקשה לשלוט על ידיו וזרועותיו.

 

 


האם אתם הורים לילד חולה AT? האם הנכם מכירים משפחה שבה התגלתה המחלה אצל תינוק או ילד קטן?

 

אם אתם הורים לילד/ה חולי AT, סביר להניח שמגיע לכם קצבת ילד נכה, ואף הטבות כספיות רבות נוספות שאולי אינכם מודעים להן.

 

 

אנחנו נדאג לסייע לכם בתחום זכויותיכם הרפואיות. אנו מנוסים מאוד בהתמודדות מול דרישות המוסדות כגון ביטוח לאומי, מס הכנסה ומשרד הבריאות. ביחד נעזור לכם "לנצח" את הפקידים ולקבל את הכסף המגיע לכם.

 

 

צרו קשר דרך האתר או התקשרו עכשיו 5520* לתיאום פגישת היכרות חינם וללא כל  התחייבות.